www.inspirus.cz

Jídlo a pití Ubytování Turistika Tipy od kámošů ... zde si vyberte hledaný obor
Jídlo a pití - restaurace, pizzerie, vinárny, kavárny, čajovny...
Sklep Pánů z Lichtenburkaaktual: 3.7.2006
Sklep Pánů z Lichtenburka nabízí ochutnávky bezmála sedmdesáti druhů vín, pečlivě vybraných ze všech deseti oblastí Moravského vinařského regionu. Ochutnávka probíhá v prostředí chladného středověkého sklepa, jenž byl vytesán v 13. století ve skále na hradě Bítov. Můžete zde nejprve ochutnat, a poté nakoupit vína všech kvalitativních i cenových kategorií. Součástí sklepa je nově zprovozněn "Medvědí příkop" s posezením ve stínu hradeb porostlých břečťanem. Je zde také expozice moravského vinařství, obsahující sbírku starých funkčních vinařských nástrojů - téměř stoletých mlýnků na hrozny, lisů různých velikostí, kádí na mošt a rmut, kvasících nádob, postřikového náčiní a různých košů na sběr hroznů.
otvírací doba: červenec-srpen Út-Ne 10.00-18.00
adresa: Bítov, na hradě Bítov
telefon: 777 630 434
více na www.vinotekaarcha.cz/Bitov.html.. nebo na e-mail: vinoteka.archa@volny.cz
Ubytování - hotely, penziony, priváty, autokempy...
Hotel Bítovaktual: 3.7.2006
Hotel Bítov se svými třemi hvězdičkami patří ke střední kategorii hotelů. Hotel disponuje 35 pokoji s celkovou kapacitou 92 lůžek. Pokoje jsou vybaveny kompletním sociálním zařízením, barevným televizorem se satelitním příjmem. Všechny dvoulůžkové pokoje a apartmány mají svůj vlastní balkon. Hostům je k dispozici restaurace se sto místy a příjemnou letní terasou. Dále nabízíme několik salonků, vinárnu s širokou nabídkou moravských, ale i světových vín.
adresa: Bítov, 350 m nad Bítovskou zátokou
telefon: 515 294 011-15, 602 563 331
více na www.hotelbitov.cz.. nebo na e-mail: hotel@hotelbitov.cz
Fotka: Hotel Bítov, Bítov
Camp Bítovaktual: 3.7.2006
Camp Bítov má velmi příjemnou polohu. Obepíná jednu ze zátok Vranovské přehrady ve 100m hlubokém údolí. Kolem jsou listnaté lesy, které jsou nejkrásnější právě na začátku sezóny a snad ještě krásnější na podzim. V campu je možnost nákupu zboží všeho druhu, je zde restaurace a další tři mimo camp. Díky tomu jsou ceny a kvalita jídel na velmi dobré úrovni. Chatky mají el. přípojky, ledničky a povlečení. Camp má pěkné kuchyňky vybavené el. vařiči, mikrovlnou troubou, dřezy s teplou vodou a prádelnou.
otvírací doba: květen-září
adresa: Zátiší 352, 67103-Bítov
telefon: 515 294 611, 515 296 204, 731 466 739
více na www.camp-bitov.cz.. nebo na e-mail: info@camp-bitov.cz
Fotka: Camp Bítov, Bítov
Penzionu Maktual: 3.7.2006
Nově vybudovaný penzion M stojí nad pláží vranovské přehrady na pokraji lesa s krásnou vyhlídkou na jezero. Kapacita penzionu je 88 míst ve 2, 3 a 4-lůžkových pokojích (WC, sprcha, TV, chladnička) a apartmánech (WC, sprcha, vana,TV,chladnička), vše s balkonem nebo předzahrádkou. Společenská místnost má kapacitu 20 míst. Parkování je v oploceném areálu. V areálu se nachází dětské hřiště, ping-pong, ohniště a úschovna kol. Stravování probíhá v restauraci Skleník (30 m), která nabízí posezení v příjemném prostředí s výhledem na pláž. Možnost polopenze nebo plné penze. Koupání ve vranovské přehradě (50 m, písčitá pláž).
adresa: Zátiší 352, 67103-Bítov
telefon: 515 296 353, 731 466 739
více na www.penzion-m.cz.. nebo na e-mail: info@penzion-m.cz
Fotka: Penzionu M, Bítov
Turistika - hrady, zámky, muzea, kostely, turistické zajímavosti...
Hrad Bítovaktual: 20.4.2006
První písemná zmínka o hradu Bítov pochází z roku 1061. Hrad byl vybudován na výrazném skalním ostrohu, ze tří stran obtékaném řekou Želetavkou, dnes hladinou přehradní nádrže. Původně dřevěný hrad byl později nahrazen kamennou pevností, střežící jižní hranici země. Z počátku 13. století se dochovala západní břitová věž. Původně Přemyslovský hrad se dostává po roce 1307 do rukou rodu Lichtemburků. Ti hrad upravují a dávají vzniknout hradní kapli Nanebevzetí Panny Marie a v základě i dnešnímu hradnímu paláci. Již pustnoucí hrad získává rod Daunů a mezi lety 1811-1863, za hrabat Františka a jeho syna Jindřicha, je upraven do dnešní, převážně novogotické podoby. Hrad je přístupný v několika okruzích. Nejdelší okruh přibližuje interiéry hradních paláců s jedinečnou kolekcí romantických iluzivních maleb, novogotickým mobiliářem, kolekcí padesáti vycpaných psů nejrůznějších ras (největší svého druhu na světě) a početnou sbírkou zoopreparátů, která je upomínkou na sběratelskou činnost posledního majitele, Jiřího, barona Haase (+1945) a jeho slavnou bítovskou zoologickou zahradu. Další okruh přibližuje Bítovskou zbrojnici s jedinečnou sbírkou zbraní a bojových pomůcek. Přístupná je také hradní zahrada, ZOO barona Haase, navazující na původní zoologickou zahradu.
otvírací doba: duben-říjen So-Ne 9.00-16.00, květen-červen a září Út-Ne 9.00-17.00, červenec-srpen Út-Ne 9.00-18.00
adresa: Bítov, západně od obce |mapa
telefon: 515 294 622, 515 294 736
více na www.npu.cz/zprist/zobrazeni_pamatky/?pamatka=5.. nebo na e-mail: bitov@brno.npu.cz
Fotka: Hrad Bítov, Bítov - kliknutím zvětšíš fotku
Hrad Cornštejnaktual: 20.4.2006
Cornštejn tvoří jednu z nejrozsáhlejších hradních zřícenin u nás. Postaven byl Raimundem z Lichtenburka ve 20. letech 14. století na kopcovitém výběžku, ze tří stran obtékaném řekou Dyjí. Hrad měl sloužit pro posílení rodového Bítova a k ochraně cesty na Vranov. Roku 1422 byl hrad dobyt husity. Po husitských válkách přistavěli Lichtenburkové k severní straně nový palác se sálem ve II. patře a hrad opevnili. V roce 1464 byl hrad téměř rok obléhán a nakonec dobyt vojskem Jiřího z Poděbrad. Od něj hrad získal lénem Jindřich Krajíř z Krajku a jeho syn Wolfgang jej opravil a nově opevnil. Opevnění bylo rozšířeno i o bašty proti dosahu tehdejšího dělostřelectva. Po roce 1526 hrad opět přechází do vlastnictví Lichtenburků a ti v roce 1542, v souvislosti s tureckým nebezpečím, naposled rozšiřují jeho opevnění. Krádce na to však ztrácí hrad význam a od konce 16. století je uváděn jako pustý. Až v 70. letech 20. století probíhá rozsáhlá záchrana hradní zříceniny a hrad je zakonzervován do dnešní podoby. Z hradu je krásný výhled do údolí Vranovské přehrady a v letních měsících jsou zde pořádány četné akce s ukázkou historického šermu atd.
otvírací doba: květen-srpen Po-Ne 9.00-17.00
adresa: Bítov, 1 km západně od obce, u silnice směr Vysočany |mapa
více na www.znojmuz.cz/objekty/mocorn.htm
Fotka: Hrad Cornštejn, Bítov - kliknutím zvětšíš fotku
Vranovská přehradaaktual: 20.4.2006
Vranovská přehrada byla postavena v letech 1930-1934. Hlavním záměrem tehdy bylo chránit města a obce v povodí řeky Dyje před ničivými záplavami. Postupně se stala Vranovská přehrada vyhledávaným rekreačním místem s množstvím turistických lákadel, rekreačních zařízení a samozřejmě řadou pláží pro slunění a pobyt u vody. Samotná hráz přehrady je z litého betonu. Její maximální výška je 60 m a délka 290 m. Šířka hráze u paty je 42 m a v koruně 7 m. Stálý objem nádrže je téměř 32 milionů metrů krychlových a při povodních může zadržet až 132 milionů metrů krychlových vody. Součástí díla jsou také tři strojovny s Francisovými turbinami, které generují elektricko energii 3 x 6 MW.
adresa: Bítov |mapa
Fotka: Vranovská přehrada, Bítov - kliknutím zvětšíš fotku
Mosty přes přehraduaktual: 20.4.2006
Dva mohutné ocelové mosty překlenující Vranovskou přehradu.
otvírací doba: volně přístupné
adresa: Bítov, na silnici směr Vysočany |mapa
Fotka: Mosty přes přehradu, Bítov - kliknutím zvětšíš fotku
Akce a tipy KAM zajít - vaše tipy kam zajít v tomto městě (obci) ...
Popis u podniků: Nabízíme Vám:
= údaje získané osobní návštěvou
= údaje přidané formulářem
= údaje z www stránky podniku
= ostatní údaje
Internetové stránky
Barevné vizitky
Přidat vlastní podnik
Přidat vlastní tip
... nenašli jste u nás, zkuste to jinde:
hledat: na

© KAMzajit.cz
Aukro.cz - Aukce Online