www.inspirus.cz

Ubytování Turistika Informace a doprava Tipy od kámošů ... zde si vyberte hledaný obor
Ubytování - hotely, penziony, priváty, autokempy...
Penzion Annaaktual: 20.6.2006
Penzion Anna nabízí ubytování ve tří a čtyřlůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. U objektu je také kemp pro stanování a pro karavany. K dispozici lednička, kuchyňka, telefon a parkoviště. Možnost opékání na otevřeném ohni a návštěva vinného sklepa. Velmi příznivé ceny.
adresa: č.p. 103, 67128-Slup
telefon: 515 235 369, 607 767 149
Fotka: Penzion Anna, Slup
Turistika - hrady, zámky, muzea, kostely, turistické zajímavosti...
Vodní mlýn ve Slupiaktual: 21.4.2006
Vodní mlýn ve Slupi je jedinečná technická a architektonická památka. Původně šlo zřejmě o gotickou stavbu. V první čtvrtině 17. století byla budova mlýna radikálně přestavěna v pozdně renesančním stylu. V této podobě se dochovala dodnes a jde tak o ojedinělou památkou užitkového stavitelství své doby. Vodní mlynářství mělo ve zdejším kraji dlouhou tradici a jeho počátky souvisí se vznikem mlýnské strouhy ve 13. století, která napájela několik mlýnů a soustavu rybníků. V 16. a 18. století byl slupský mlýn, jedním z největších na Moravě. V původních obytných prostorách mlýna jsou instalovány cenné dokumenty o vývoji mlecí a mlynářské techniky. V mlýnici jsou zabudovány čtyři kompletní a funkční technologické celky, reprezentující techniku vodních mlýnů v minulých staletí. Jde o Staročeské složení s jednoduchou mlecí technikou, Kašnik - modifikované české složení k mletí prosa, amerikánské mlýnské složení a Válcové (periodické) mlýnské složení. Všechny jsou návštěvníkům předvedeny v ukázkovém provozu. Lze tak shlédnout celý proces mletí obilí, tak jak probíhal za našich předků.
otvírací doba: květen-říjen Út-Ne 9.00-12.00 a 13.00-17.00, začátky prohlídek vždy každou celou hodinu, poslední v 16:00
adresa: č.p. 94, Slup |mapa
telefon: 515 235 370
více na www.technicalmuseum.cz/pamatky/slup.htm
Fotka: Vodní mlýn ve Slupi, Slup - kliknutím zvětšíš fotku
Muzeum československého opevnění ve Slupiaktual: 20.6.2006
Muzeum tvoří objekt lehkého opevnění vz. 37, A-160. Je rekonstruován do stavu odpovídajícímu mobilizaci na podzim roku 1938. Ve střílnách obou střeleckých místností je umístěna těžká a lehká modifikace lafety vz. 38, kterou vyráběla Česká Zbrojovka Strakonice. Lafety jsou vybaveny panoramatickými náčrty pro zajištěnou střelbu a v době zpřístupnění veřejnosti je bunkr plně vyzbrojen. Pevnůstka je dále vybavena střeleckými stolky, plně funkčními zrcátkovými periskopy i ventilátorem a dalším vybavením, včetně předmětů výstroje osádky objektu. Při přízni počasí je možno venku u objektu shlédnout zajímavou výstavku modelů bunkrů, které byly vybetonovány nejen na Znojemsku ale i v dalších oblastech České republiky.
otvírací doba: příležitostně, viz internetové stránky, otevření objektu je signalizováno vztyčenou státní vlajkou
adresa: Slup, v blízkosti polní cesty u kříže na jižním okraji obce, při příjezdu od Znojma odbočit za hostincem vpravo |mapa
telefon: 603 935 224
více na www.volny.cz/nezradime.. nebo na e-mail: nezradime@volny.cz
Fotka: Muzeum československého opevnění ve Slupi, Slup
Kostel Panny Marieaktual: 21.4.2006
Pozdně gotický Kostel Panny Marie byl založen již ve 13. století. Dnešní podobu získal v roce 1845, kdy byl barokně upraven a kostelní věž byla osazena typickou cibulovitou bání. Na hlavním oltáři je socha Panny Marie z 15. století.
adresa: Slup |mapa
Fotka: Kostel Panny Marie, Slup - kliknutím zvětšíš fotku
Křížová cestaaktual: 21.4.2006
Křížová cesta představuje alegorie jednotlivých zastavení posledního dne života Ježíše Krista. Jednotlivé kapličky se nachází na vnitřní straně zdi, která obklopuje kostel. Ta původně ohraničovala, později zrušený, hřbitov.
adresa: Slup, okolo kostela |mapa
Fotka: Křížová cesta, Slup - kliknutím zvětšíš fotku
Socha sv. Jana Nepomuckéhoaktual: 21.4.2006
Barokní socha sv. Jana Nepomuckého, významného českého světce. Kamenné sochařské dílo se vyznačuje až obdivuhodně precizním a detailním zpracováním jednotlivých zákoutí světcova oděvu.
adresa: Slup, před mlýnem |mapa
Fotka: Socha sv. Jana Nepomuckého, Slup - kliknutím zvětšíš fotku
Informace a doprava - infocentra, internetové kavárny, odkazy...
www.slup.czaktual: 20.6.2006
Internetové stránky vinařské obce Slup.
více na www.slup.cz
Akce a tipy KAM zajít - vaše tipy kam zajít v tomto městě (obci) ...
Popis u podniků: Nabízíme Vám:
= údaje získané osobní návštěvou
= údaje přidané formulářem
= údaje z www stránky podniku
= ostatní údaje
Internetové stránky
Barevné vizitky
Přidat vlastní podnik
Přidat vlastní tip
... nenašli jste u nás, zkuste to jinde:
hledat: na

© KAMzajit.cz